Naše portfolio - ICP Capital Partners
15375
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15375,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Naše portfolio

We diversify across multiple dimensions.

Portfolio

ICP Capital Partners v současné době spravuje ICP Capital Investments a ICP Group,
čistě holdingové společnosti s aktivy v hodnotě desítek milionů eur.

Belcan Property (Florida)

ICP Capital Partners oznamuje svou první akvizici v USA.

ICP pro své klienty v rámci geografické diversifikace vyhledává zajímavé investiční příležitosti i mimo Evropu, zejména pak ve Spojených státech. Budova, kterou nazýváme Belcan Property podle jediného nájemce, se nachází ve West Palm Beach County ve státě Florida, přibližně hodinu jízdy na sever od Miami. V rámci West Palm Beach se pak jedná o velmi lukrativní lokalitu a vedle skvělého technického stavu po kompletní rekonstrukci nabízí budova i nadstandardní množství parkovacích míst –300 míst při užitné ploše přibližně 6.000 m2. Projekt je atraktivní díky dvanáctileté nájemní smlouvě s Belcan, světovou společností na poli technologického inženýrství. Společně s výhodným financováním od JP Morgan Chase představuje tento projekt stabilní a nízkorizikové cash flow.

Seaward landing

Dalším projektem v rámci geografické diversifikace je projekt Seaward Landing.

Společnosti ICP Capital Partners se podařilo svou aktivitou v USA navázat blízký vztah se zkušeným developerem Index Invest. Index Invest se specializuje na výstavbu vícegeneračních rezidenčních komplexů, a to na území Švédska a Severní Ameriky.

Formou pasivní participace jsme vstoupili do projektu Seaward Landing, kde Index Invest působí jako manager projektu. Záměrem je výstavba vícegeneračních domů s 45 jednotkami na souostroví Florida Keys nacházející se 24 km jižně od pobřeží Floridy. Dokončení stavby se očekává na podzim 2019. Jednotky budou pronajaty a celý komplex následně prodán jako výnosové aktivum.

Pro skupinu ICP se jedná o výjimečnou příležitost nasbírat množství cenných zkušeností od silného lokálního partnera s dlouholetou tradicí.

Solera

V září 2019 vstoupila naše skupina ICP do svého již třetího nemovitostního projektu v USA. Ve floridském Palm Beach Gardens developujeme rezidenční komplex, který kombinuje 136 nadstandardních bytových jednotek s vlastními parkovacími místy, komerčními a společenskými prostory, včetně restaurací a bazénu.

Projekt připravujeme ve spolupráci s lokálním developerem Jackem Weirem a jeho společností Eastwind Developement. V březnu 2020 proběhl na staveništi ceremoniál za účasti zastupitelů města a lokálního tisku.

Objekt je umístěn přímo v srdci města poblíž křížení PGA Boulevard a US 1 Highway. Celkově nabídne 136 dvou- až čtyřpokojových bytů o rozloze od 65 do 112 m2. Deset procent kapacit bude v rámci dohody s městem pronajímáno za zvýhodněnou cenu lokálním zaměstnancům veřejných služeb (učitelé, policisté, hasiči, záchranný sbor, vládní úředníci apod.).

Délka projektu je předpokládána na 4 roky, během nichž bude komplex vybudován, pronajat a následně prodán jako výnosové aktivum.