Naše portfolio - ICP Capital Partners
15375
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15375,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Naše portfolio

We diversify across multiple dimensions.

Portfolio

ICP Capital Partners v současné době spravuje ICP Capital Investments a ICP Group,
čistě holdingové společnosti s aktivy v hodnotě desítek milionů eur.

Na Rybníčku 6

ICP Capital Partners oznámilo v roce 2017 úspěšnou akvizici nemovitosti Na Rybníčku od soukromého irského investora.

Na Rybníčku je kancelářská budova o velikosti 2,400 m2 umístěna v tichém parku v centru Prahy. Představuje nápadité spojení moderní architektury s historickou budovou ze 17. století.

Marek Klaus, partner v ICP Capital Partners, řekl: „Poptávka po kancelářských prostorech v Praze je možná nejsilnější za poslední desetiletí. Projekt navíc díky své specifické lokalitě, dlouhodobému nájemci a budoucímu potenciálu vnímáme jako nízkorizikový a přesto se zajímavou návratností.“

Ondřej David, partner v ICP Capital Partners uvedl: „Klidná lokace vedle kostela sv. Štěpána s nádhernými výhledy přímo v rušném centru Prahy nikdy nevyjde z módy.“

Vinohradská Property

ICP Capital Partners s radostí oznamuje úspěšnou akvizici unikátní historické nemovitosti Vinohradská 37 s podzemními garážemi od soukromého zahraničního investora.

Vinohradská 37 je osmipodlažní dům z 90.tých let 19.století ve spodní části Vinohradské třídy. Jedná se o budovu s pronajímatelnou plochou cca. 2.000 m2 a 30 podzemními parkovacími místy. Nabízí k pronájmu kancelářské i retailové prostory.

Budova prošla kompletní rekonstrukcí v letech 1997-1998, kdy byla ve dvorním traktu vystavěna podzemní garáž se zakladačem, postavená nová střecha s ocelovým krovem a kompletně vyměněny stropy a podlahy v objektu, spolu s obnovou technických rozvodů. Dnes již však interiér nesplňuje nároky na moderní kancelářské prostory a fasáda rovněž potřebuje revitalizaci. ICP Capital Partners se u tohoto projektu těší zejména na tvořivou činnost, kdy propojí historickou architekturu s moderním designovým pracovním prostředím.

Ondřej David, partner v ICP Capital Partners uvedl: „Projekt a lokalita nám přijdou natolik výjimečné, že dnes existují úvahy, přestěhovat tam vlastní firmy – advokátní kancelář DBK Partners a společnost ICP Capital Partners.“

Marek Klaus, partner v ICP Capital Partners, řekl: „Výborná lokalita s takovou kapacitou parkování nám dává široké možnosti využití a zhodnocení. Revitalizace kancelářských prostor s možnou konverzi na byty v budoucnu je jednou z možností.“

Technopark Office Centrum

ICP Capital Partners s radostí oznamuje úspěšnou akvizici nemovitosti Technopark v Praze 5 na rozhraní Stodůlek a Jinonic. Přesná cena akvizice nebyla zveřejněna, ale odhaduje se na něco přes 10 miliónu euro.

ICP Capital Partners identifikovalo příležitost akvizice nemovitosti za atraktivních podmínek díky jejímu nevyužitému potenciálu. Budova po odchodu největšího nájemce dosahovala poslední dva roky nižší obsazenosti (cca. 65 %). Cílem ICP je formou aktivního asset managementu a cíleného marketingu dosáhnout maximální obsazenosti – zejména změnou strategie spočívající v orientaci na malé a střední české podniky, které expandují a hledají kvalitní kanceláře s dobrou dostupností za atraktivní cenu.

Technopark je administrativní budova o velikosti 8.633 m2 ve standardu A. Byla postavena v roce 2003 a to s dostatečnou kapacitou 153 parkovacích míst jak venkovních, tak v podzemní garáži. Její technické parametry a stabilně nízké provozní náklady potvrzují promyšlený design a použití velmi kvalitních materiálů s velkým důrazem na vysokou kvalitu provedených prací. Velká otevíratelná okna zajišťují dostatek světla, uživatelský komfort a nabízí velice příjemné výhledy do okolní zeleně.

Objekt se nachází v lokalitě ulice Pekařská, 7 minut chůze od metra Nové Butovice na Praze 5. V nejbližším okolí za posledních několik let vyrostlo velké množství bytových domu, které představují potenciál pro případnou konverzi části přízemních prostor na občanskou vybavenost/retail.

Zároveň se budova nachází nedaleko Rozvadovské spojky – přivaděče na dálnici D5. Svou polohou tedy tvoří ideální lokaci pro centrály či pobočky firem se zaměřením na Německo a Západní Čechy.

Marek Klaus, partner v ICP Capital Partners říká: „Podprůměrná obsazenost kancelářských prostor, nevyužitý potenciál prostor v přízemí a zároveň výborný technický stav budovy nabízí lukrativní příležitost s potenciálem pro nadstandardní výnos realizovaný skrze aktivní asset management.“

Window Holding

Skupina ICP je od roku 2015 majoritním podílníkem skupiny Window Holding, největšího českého výrobce oken. Společnost Window Holding vznikla spojením a právní fúzí tří nejvýznamnějších výrobců otvorových výplní v České republice, Vekra, OTHERM a TWW, čímž se stala největším výrobcem oken na českém trhu.

 Během krátkého období dokázala společnost Window Holding zvýšit tržní podíl na tuzemském trhu. Dnes má čtyři výrobní závody v Lázních Toušeň, ve Velkém Meziříčí, v Husinci a v Zašové a zaměstnává 850 lidí.

ICP Capital Partners vstoupilo do společnosti v době, kdy se potýkala s finančními problémy způsobnými nadměrnými bankovními úvěry pro účely plánované expanze. Vysoké finanční náklady způsobily hotovostní deficit.

ICP Capital Partners proměnilo dluh v kapitál, společnosti se tak výrazně snížily náklady na splátky jistiny a úroků. Společnost získala čas na správnou implementaci akvizic a jejich plánované zhodnocení. Může se více soustředit na provoz, zvyšování obratů a EBITDA. ICP Capital Partners věří v důležitost správné motivace managementu, proto rozdělilo čtvrtinu akcií mezi vrcholové manažery.

„Window Holding vnímáme jako střednědobou, strategickou investici. Chceme ji proto rozvíjet, investovat do technologií a obchodní sítě v ČR i v zahraničí,“ konstatoval Ondřej David, partner v ICP Capital Partners.

OPTIKA ČIVICE

Skupina ICP je od roku 2014 majoritním investorem společnosti Optika Čivice, největšího českého výrobce a dodavatele brýlových čoček. Zbylým 25% vlastníkem je zároveň ředitel společnosti a uznávaný specialista ve svém oboru Petr Vrubel.

Optika Čivice je ryze česká, dynamicky se rozvíjející firma, která si rychle získala a stále upevňuje pozici jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů brýlové optiky v České republice. Společnost má dlouholetou historii a tradici – původní státní podnik Oční Optika byl privatizován v roce 2002.

Společnost jako jediný český výrobce čoček obstála velkému konkurenčnímu tlaku nadnárodních korporací a drží si stabilně 15-20 % tržního podílu. Hlavním produktem je výroba a dodávka optických čoček, vedlejším produktem jsou specializované přístroje, drobné nářadí a brýlové obroučky.

Optika Čivice buduje svou značku na dlouhodobých a stabilních vztazích se zákazníky a kvalitě produktu. Díky tomu dnes uspokojuje přes 800 samostatných optik po celé České republice.

ICP věří ve spojení rostoucí ekonomiky, rostoucího trhu brýlových čoček, reputaci a kvalitu značky Optika Čivice. Společnosti zároveň dodává zázemí kvalitního a silného investora, aby se společnost mohla dále rozvíjet na dnešním konkurenčním trhu.

Benešovská 38

Skupina ICP je majitelem pozemku ve výjimečné lokalitě vilové části Vinohrad, Praha 2. Pozemek o rozloze přibližně 1.500 m2představuje lokalitu pro budoucí development malé až střední multifunkční budovy.

Dnes na pozemku stojí původní vila nesplňující statické požadavky a rekonstrukce tak nepřichází v úvahu. Projekt Benešovská považujeme za svého druhu brownfield pro realizaci menší kancelářské budovy.

V budoucnu nabídne nová kancelářská budova přes 2 tisíce metrů čtverečných kancelářských ploch s dostatečným množstvím parkování. Projekt nabídne budoucím nájemcům moderní kanceláře s parkingem a dobrou dostupností na veřejnou dopravu.

Jihlava 2 development

Jihlava 2 je developerský projekt výstavby průmyslových hal. Skupina ICP akvírovala 90.000 mpozemků, které se nachází v jižní části Jihlavy v bezprostřední blízkosti přivaděče na dálnici D1 a výpadovky na Znojmo a Vídeň.

Naším plánem je v první etapě projektu vybudovat 2 moderní výrobní či skladové haly ve vysokém standardu o celkové výměře přibližně 15.000 m2 se světlou výškou 7–10 metrů. Haly budou disponovat administrativním a sociálním zázemím. Vnitřní dispozice budou připraveny na míru dle požadavku nájemců.  Budoucím nájemcům nabídneme moderní prostory dle jejich vlastních potřeb v jedinečné lokalitě.

Bytové domy Olomouc a Jabkenice

Skupina ICP  z pozice investora financovala  restrukturalizaci a rekonstrukci tří starších bytových domů v  Olomouci a Jabkenicích. Nemovitosti sestávají z 97 bytových jednotek. Skupina ICP  projekt prodala v 1Q18 s IRR v okolí 15 %.

Skupina ICP financovala svého partnera při nákupu celkem tří činžovních domů v Olomouci a Jabkenicích. Projekt spočíval v nabytí nemovitostí z dražby v roce 2015, následném refinancování a přeměně na bytová družstva.

Tato strategie umožnila postupný prodej bytových jednotek jak současným, tak novým nájemcům. Družstevní bydlení totiž umožňuje nájemcům vlastnit podíl na nemovitosti, a přitom platit obdobné splátky jako původní nájemné. Vedle toho jsou družstevníci motivování družstevní podíly splatit a vyvést si bytovou jednotku do osobního vlastnictví.

Jelikož se v prvním kvartálu 2018 podařilo prodat zbývající družstevní podíly investorům s dlouhým investičním horizontem, lze hovořit o úspěšných pilotních projektech.

Areál Dolnis

Skupina ICP v roce 2015 odkoupila od Sberbank pohledávky zajištěné víceúčelovým areálem o velikosti 13 000 m2 v  Praze. Areál je velmi dobře situovaný mezi magistrálou a Jižní spojkou. Celý areál dnes vytváří stabilní provozní zisk a nabízí možnost budoucího developmentu pro lehkou výrobu nebo sklady.

Skupina ICP vyhrála soutěž na odkup problematických pohledávek od Sberbank ve výši vyšších desítek milionů. Náš tým následně pozastavil běžící insolvenční řízení a dohodl se s dlužníky na restrukturalizaci. Dnes je projekt finančně stabilizovaný.

ICP zvažuje budoucí využití areálu, neboť současný i navrhovaný metropolitní plán umožňují rozšíření současných zastavěných ploch. Vzhledem k dopravně velmi atraktivní poloze se jedná o projekt s vysokou přidanou hodnotou. ICP zvažuje development na míru pro potenciálního dlouhodobého nájemce.